Всілякі спеції навіть в малій кількості здатні виявляти потужний вплив на організм людини, до того ж вони повністю змінюють смак страв і надають їм іншу ароматну складову. Серед приправ великою популярністю користується мускатний горіх, пише видання СобКор.нет
Мускат володіє унікальним ароматом, а тому швидко став предметом торгівлі монополістів і 1512 року пряність поширилася по Європі. Горіхове дерево вважали рослиною Афродіти, а його плоди - потужним афродизіаком.
Виглядає мускатний горіх як великі насіння овальної форми, але ми найчастіше вживаємо його в молотом вигляді. Цілісний мускатний горіх труть на тертці або розмелюють в порошок.
Насіння мускатного горіха на 15 відсотків складаються з ефірних масел. Також в їх складі білок, крохмаль, пектинові речовини, кальцій, магній, залізо, фосфор і вітаміни А і групи В.
Мускатний горіх - калорійний продукт, тому що містить жирні олії. Ще мускат - джерело отруйної речовини еліміціна, який є галюциногеном і може викликати наркотичну залежність. Тому вживати мускатний горіх, а також його суцвіття у великій кількості небезпечно для життя і здоров'я людини.
Мускатний горіх широко застосовують не тільки в кулінарії, його унікальні масла є основою для створення парфумерії, аромамасел, а також тютюнових виробів.
У малих кількостях мускатний горіх приносить велику користь нашому організму. Стимулює роботу імунної системи, тонізує і бадьорить, зміцнює пам'ять, заспокоює сильне збудження нервової системи, сприятливо впливає на роботу серцево-судинної системи, є профілактикою розладів сексуального характеру, серед яких чоловіча імпотенція.
Мікродоза мускатного горіха перед сном заспокоїть нерви і допоможе впоратися з безсонням, під час простудних захворює допоможе зняти важкі симптоми - мускат додають в масажні масла для досягнення максимального зігріваючого ефекту. Мускатні горіх стимулює кровообіг, знімає больові відчуття при артриті, ревматизмі і міозиті, зміцнює коріння волосся. Мускатний горіх також використовують для поліпшення травлення і порушеннях роботи кишечника.
Застосування в кулінарії
Мускатний горіх надає незабутній смак і аромат десертів і випічки, люблять його додавати і в різні напої - коктейлі, пунші, смузі.
Порошок мускату - частий інгредієнт соусів, страв з м'яса, паштетів, овочевих сумішей. Вдало поєднується горіх з рибою, грибами, рисом, молоком, салатами, супами, яйцями. Мускатним смаком прикрашають алкогольні коктейлі, глінтвейни, лимонади, пунші та гарячі напої. Додають мускатний горіх і при консервації варення і маринадів.
Читайте також: Лікарі назвали один з найкорисніших для серця фруктів