Як би не дитина не вередувала, і як би сильно батькам не хотілося зранку довше поспати, обходитися без сніданку в жодному разі не можна. Для того, щоб школяр був бадьорим і активним протягом всього дня, ранковий раціон повинен бути багатим на мікроелемента та вітаміни, пише Собкор.
Про це розказала лікар-педіатр Валентина Антонова.
Приготування сніданку для школяра не стане тривалим завданням, оскільки часто найкорисніші страви є найшвидшими. Згідно тверджень експертів, сніданок для учня обов'язково повинен бути приготований батьками, а не «заварений з пакетика. Численні пластівці швидкого приготування, глазуровані кульки – просто сміття, оскільки рівень цукру у їх складі просто вражає.
Читайте також: Що ні в якому разі не варто їсти на сніданок
«Варіантів сніданку для дитини може бути чимало і страви краще чергувати, щоб школяр на все життя не зненавидів кашу або яєчню. Як лікар і як мама, раджу переходити на каші: по-перше, вони швидко готуються і процес не вимагає вашої ретельної уваги; по-друге, крупи насичують дитину корисними речовинами і надають сил. Та ж вівсянка, що містить вітаміни, білки, вуглеводи, перетравлюється досить повільно, а глюкоза надходить у кров невеликими порціями. Тобто такий сніданок гарантує, що до наступного перекусу або обіду дитина буде ситий», - вважає лікар.
Звичайно, маленькій дитині складно пояснити всю користь каші. В такому разі, піти на хитрість має мама: прикрасьте страву так, щоб дитина захотіла їїї з'їсти. Можна посипати її свіжими ягодами чи фруктами, намалювати «смайлик» з джему.
Ще одна ідея суперкорисного сніданку - гречана каша з молоком. З точки зору засвоюваності вітамінів і мікроелементів, це ідеальное поєднання продуктів, адже частина корисних речовин, якими багата гречка, засвоюється тільки завдяки присутності молока.
«Сніданок може бути і білковим. Найпростіший варіант – омлет на пару. Під час активного росту всім дітям необхідна більша доза білка, тому кілька разів на тиждень готуйте на сніданок омлети або годуйте школяра вареними яйцями з овочами».
Ще один безпрограшний варіант - сир. Цей продукт багатий на кальцій і білок, які так необхідні для росту кісток. Додайте до сиру свіжі ягоди і фрукти. Можна навіть полити його медом, але тільки за умови, що сир нежирний.