Новий закон про "валюту": що зміниться для українців
Киев °C

Ваш Собственный Корреспондент

Последние новости

18:15
Об'єднавчий собор обрав главу Української церкви
17:58
Епатажні панки їдуть до Києва з концертом
17:29
Монатик розповів, де святкуватиме Новий рік
17:10
«Пор’ядна львівська пані»: Держкіно завершило ігровий фільм
16:51
Вбивають віруси і очищають легені: рослини, які мають цілющу силу
16:30
Сучасні технології "синтезували" святині в Україні та Франції
16:11
Голі феміністки підтримали «жовтих жилетів» у Франції
15:49
Аваков розвеселив Мережу помилками у соцмережі
15:28
Смерть єнота: американці залучили декілька відомств до розслідування
15:10
Дженніфер Лопес показала стрункі ніжки
14:49
Київ патрулюють тисячі стражів порядку
14:31
Україна грипує: кількість хворих «зашкалює»
14:10
Пономарьов розказав про подарунок собі
13:49
Українці осучаснять ракетний комплекс «Вільха»
13:30
Мігрені через погоду: українців попередили про головний біль
13:11
У Вінниці «взяли в облогу» собор УПЦ МП
12:50
Оля Полякова відреагувала на чутки про її вагітність
12:29
На фото Марса побачили безліч невідомих об’єктів
12:10
Чемпіони Європи: збірна України з вадами зору виборола перемогу
11:51
Трамп обрав нового главу апарату Білого дому
11:30
"Абатство Даунтон": тизер-трейлер стрічки підкорює Мережу
11:11
Історична подія: що ухвалюватимуть під час Об'єднавчого собору в Києві
10:50
Бунти по-французьки: мобілізовано 70 тисяч поліцейських
10:31
Національне надбання США: фільми, які поповнили Бібліотеку Конгресу
10:10
Що може відбутися з організмом при нестачі йоду
09:48
У мережі здобуває популярність офіційний трейлер фільму «Гуцулка Ксеня»
09:27
Російська агресія на Азові: Канада і США підтримали Україну
09:06
Доба в ООС: бойовики 10 обстріляли українських військових
16:00
Яндекс опублікував інформацію про "смерть" Порошенка
15:00
Суд зняв арешт з коштів оточення Януковича
12:22
І це не гепард: Вчені назвали найшвидшу істоту в світі
11:00
Відому українську співачку запідозрили у прихованій вагітності
10:30
Медики зафіксували першу смерть від грипу в Україні
09:28
Українські топ-футболісти виставлені на трансфер
09:24
Синоптики розповіли, якою буде погода в Україні в січні
Больше новостей
» » Новий закон про "валюту": що зміниться для українців

Новий закон про "валюту": що зміниться для українців

Экономика
112
0
Новий закон про "валюту": що зміниться для українців
В Україні почалася активна підготовка до введення в дію закону "Про валюті і валютні операції".

Закон був прийнятий ще в червні цього року, але його вступ в силу відклали до 7 лютого 2019 року, оскільки він вимагав підготовки великої кількості підзаконних актів Кабміном і Національним банком України, про це пише видання СобКор.нет

Зокрема, Нацбанку доручено розробити нову ефективну систему валютного регулювання. Сьогодні ця сфера регулюється 56 нормативно-правовими актами. Як повідомляють в НБУ, нова регуляторна база буде складатися всього з 7 підзаконних документів. Проекти перших трьох з них вже опубліковані для ознайомлення.

Долари видаватимуть в банківських касах

Перший з оприлюднених документів - проект "Положення про структуру валютного ринку України, умови та порядок торгівлі іноземною валютою та банківськими металами на валютному ринку України".

Він передбачає, що ліцензії на торгівлю валютою будуть видаватися як банкам, так і небанківським фінансовим установам (до них відносяться кредитні спілки, ломбарди, недержавні пенсійні фонди та ін.), А також операторам поштових послуг.

Правила обміну валют залишаються колишніми. А оновлені правила торгівлі здебільшого стосуються банків (умов отримання, зберігання, звітності і т.д.). Вони повинні привести свої справи в відповідність з новими правилами вже до 1 грудня цього року.

Для клієнтів банків - фізичних осіб може бути цікаво, наприклад, те, що отримати іноземну валюту можна буде і в операційній касі банку. Зокрема, фізособи можуть отримати валюту, якщо будуть знімати її зі своїх валютних рахунків (поточних і депозитних) або якщо отримають валютний переклад. Також банки повинні видавати фізособам валюту замість зданих на інкасо (замість пошкодженої, можливо, з комісією) і за операціями екскроу (з рахунків тимчасового зберігання, які були узаконені в Україні тільки в минулому році).

До речі, що стосується національної валюти, правилами встановлено, що будь-який банк зобов'язаний без обмежень і безкоштовно, на першу вимогу, обмінювати клієнту зіпсовані українські купюри і монети на придатні, обмінювати банкноти на монети і навпаки, одні номінали на інші (розмінювати, укрупнювати). Відмова є порушенням.

Застрахувати життя в валюті - надійніше?

Другий проект постанови - "Положення про здійснення операцій з валютними цінностями" - регулює порядок розрахунків, операцій з купівлі та перекладам готівкової іноземної валюти через територію України і за її межі.

Незважаючи на численні заяви про те, що закон про валюту знімає багато обмежень в ходінні валюти, і в самому законі, і в цьому "Положенні ..." Нацбанку записано, що більшість операцій на території України і надалі будуть проводитися виключно в гривні. У валюті можна буде розраховуватися в наступних випадках:

- розрахунки з іноземними інвесторами та постачальниками (відповідно до вимог Митного кодексу)
- валютні перекази
- розрахунки за договором страхування життя
- операції з розрахунку за облігації і казначейські зобов'язання України, номіновані в іноземній валюті (якщо це передбачено умовами їх розміщення)
- банківські операції з купівлі-продажу державних цінних паперів, номінованих в іноземній валюті.

При цьому банкам забороняється робити валютні перекази всередині України для виплати готівкою. Валюта обов'язково повинна бути зарахована на чийсь банківський рахунок, а звідти її вже можна буде зняти.

Переводити валюту за кордон стане легше

Нові правила розширюють перелік підстав для розрахунків з іноземними особами та організаціями у валюті, без необхідності відкривати спеціальні валютні рахунки і конвертувати гривню в іноземну валюту.

Зокрема, фізичним особам дозволяється відправляти за кордон і отримувати валюту при здійсненні поточних неторгових операцій. До таких операцій відносяться:

- переклади зарплат, стипендій, пенсій, аліментів, соціальної допомоги, премій та інших соціальних виплат
- виплати за судовими документами
- витрати, пов'язані зі смертю і похованням
- оплата лікування в закордонних медустановах і транспортування хворого
- навчання та стажування, участь у виставках, наукових заходах і т.д.
- покупка за кордоном книг і періодичних видань
- витрати, пов'язані зі вступом у спадщину, виїздом за кордон на постійне місце проживання.

До слова, в Україні продовжує діяти заборона на прийом і видачу банкнот і монет Центробанку РФ, де зображені карти, будівлі, пам'ятники, пейзажі та інші об'єкти, розташовані на окупованих українських територіях.
Скільки грошей можна ввезти і вивезти без паперової тяганини

Нове законодавство встановлює мінімум два максимальних "порога" за сумами грошових переказів для фізичних осіб.

По-перше, є обмеження по сумі, яку фізособи можуть відправляти і отримувати, не відкриваючи валютний рахунок. Ця сума не повинна перевищувати "розмір, встановлений для фінансових операцій, які підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу, відповідно до законодавства в сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового ураження". На сьогоднішній день не підлягає фінансовому моніторингу сума до 150 тис. Грн.

Є ще одна умова проведення операцій без відкриття рахунку: одержувач повинен забрати гроші в день відправлення.

Для довідки: до вступу в силу нового закону для валютних переказів за кордон буде діяти колишній ліміт - 15 тис. Грн.

Додамо також, що у віддаленій перспективі Нацбанк обіцяє зняти будь-які обмеження щодо сум для операцій, які будуть проводитися з використанням банківських платіжних карт.

Також новими правилами планується дозволити фізособам купувати іноземну валюту онлайн. Максимальна сума покупки не повинна перевищувати ті ж 150 тис. Грн в день.

Друге обмеження стосується суми валютних переказів, які не потрібно декларувати. Третій оприлюднений проект постанови НБУ "Про транскордонне переміщення валютних цінностей" передбачає, що фізична особа може без письмового декларування ввозити в Україну та вивозити з України готівкову валюту та банківські метали, вартість яких не перевищує 10 000 євро. Якщо потрібно ввезти / вивезти більше, всю суму доведеться задекларувати на митниці.

Такий же ліміт - 10 тис. Євро - буде встановлено для поштових відправлень фізосіб. На сьогоднішній день, нагадаємо, він становить 300 євро.
Інші нововведення і обмеження

Решта 4 нормативні акти в НБУ обіцяють оприлюднити до середини грудня. Ці документи будуть стосуватися обмежувальних і захисних заходів, які зможе застосовувати НБУ для регулювання фінансової ситуації в країні. Частина з них будуть викладені в "антикризовому" постанові, яку, як обіцяють, буде носити тимчасовий характер і продовжить діяти до нормалізації економічної ситуації в країні.

Кабінет міністрів також повинен підготувати свою "порцію" підзаконних актів для того, щоб новий закон про валюту почав діяти. Зокрема, в тексті закону йдеться, що до дня введення його в дію Кабмін повинен затвердити і подати в Нацбанк перелік товарів і галузей економіки, щодо яких планується застосовувати валютні обмеження для захисту національного виробника.

Крім того, до 21 грудня повинен бути розроблений законопроект про міжнародне співробітництво України в сфері оподаткування, який повинен визначити правила оподаткування, звітності та обмеження витрат для іноземних компаній, впровадити міжнародні стандарти для автоматичного обміну фінансовою інформацією і т.д.

Але для більшості українців важливіше інше заплановане нововведення. До 21 грудня 2018 року (у протягом 6 місяців після прийняття закону) Кабінет міністрів і Нацбанк повинні розробити і подати до Верховної Ради законопроекти, що стосуються одноразового декларування активів фізичних осіб.Щодо цього декларування суперечки ведуться не перший рік. Чи повинна вона бути обов'язковим або добровільним? Яке покарання буде застосовано до тих, хто не задекларує своє майно і т.д.? Відповіді на ці питання стануть відомі максимум через місяць.

Загрузка...
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

0 комментариев

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.