Киев °C

Ваш Собственный Корреспондент

Последние новости

04:13
НАТО усиливает противовоздушную оборону Украины
04:07
Цены на нефть и золото снизились после новостей из Ирана
04:11
Ночные смены и хаотичный график - прямая дорога к депрессии
04:08
Энни Поттс: Детские сердца - бесценный дар
05:07
Брайан Кокс назвал Хоакина Феникса "ужасным" в роли Наполеона
05:05
Дочь Эминема выходит замуж: горячие фото с девичника
05:26
Фейки атакуют: ложные видео и фото после нападения Ирана на Израиль
04:26
Максимальный срок для оружейницы "Ржавчины" - предупреждение для Алека Болдуина
04:23
Боб Оденкёрк рассказал о сердечном приступе на съёмках “Лучше звоните Солу”
04:21
Сальма Хайек в свои 57 всё ещё горяча
06:18
Дети Мэтью Макконахи помогли стать ему лучшим актером
06:15
Королева свадебной моды Вера Вонг празднует своё 75-летие
01:18
Военные РФ перебрасываются в Нигер
01:15
Жестокое нападение в торговом центре Сиднея
04:51
Снижение цен на подписку на полностью автономное вождение от Tesla
04:44
Миллиардер за работой: Гейтс собственноручно ремонтирует экологичный асфальт
06:11
Трансгендерный спор: Джоан Роулинг жестко ответила Рэдклиффу и Уотсон
06:09
Вивьен - главная театралка семьи Анджелины Джоли
09:15
"Ой, моё колено!": Киану Ривз сломал коленную чашечку на съёмках
09:13
Дисней заявляет, что имел право уволить Джину Карано
04:40
Киберпреступность: третья по величине "экономика" мира
04:34
Испания отменяет схему "золотой визы"
13:45
Противостояние Илона Маска и Верховного суда Бразилии
13:39
TikTok работает над новым приложением для обмена фотографиями
03:05
Лара Крофт - икона эпохи видеоигр
03:01
Первый в мире прототип космической солнечной энергетической станции
07:18
Паводковые воды угрожают Сиднею
05:56
Пророссийский популист Петер Пеллегрини - новый президент Словакии
03:37
Популярные препараты для похудения Зипбаунд и Маунжаро теперь в дефиците
03:35
Новые откровенные фото Курта Кобейна и Кортни Лав будут опубликованы
06:34
Чудесное выздоровление малышки с органами вне тела
06:31
Судебные тяжбы Анджелины Джоли и Брэда Питта продолжаются
03:21
Ученые обнаружили связь между плохим самочувствием и недосыпом!
03:19
Джастин и Хейли Бибер не разводятся! Это всего лишь слухи!
04:45
Кейт Миддлтон - принцесса с большим сердцем
Больше новостей
СобКор » Экономика » Золотовалютні резерви України продовжують знижуватися: причини та наслідки

Золотовалютні резерви України продовжують знижуватися: причини та наслідки

Экономика
1 146
0
Ось уже три місяці поспіль золотовалютні резерви України продовжують неухильно знижуватися.

Як пише СобКор.нет в минулому 2017 році невеликий занепад був тільки в лютому, квітні та серпні, то в цьому році ситуація набагато гірша.

Так, приріст золотовалютних резервів в 2018 р був тільки в квітні, а ось в решту часу запаси скорочувалися. Чому тануть золотовалютні резерви нашої країни, чого очікувати далі і як це вплине на українців.

Які зараз золотовалютні резерви України
Згідно з останніми даними Національного банку України, міжнародні резерви (золотовалютні) нашої країни склали 17,75 млрд доларів, за станом на 1 серпня. За липень цей показник скоротився на 1,3%, тобто на 229,7 млрд доларів. У квітні вперше за 2018 рік можна було спостерігати збільшення золотовалютних резервів, тоді вони виросли на 229,58 млн дол., Але вже через місяць було чергове падіння на 1,36%.

Якщо на початку року наші резерви нараховували 18,8 млрд доларів, то в серпні вони вже впали трохи більше, ніж на мільярд - до 17,75 млрд дол.

Золотовалютний резерв країні потрібен для того, щоб економіка була стабільною і укріпленої навіть на випадок криз або непередбачених обставин. Чим більший резерв - тим більше у держави економічної незалежності.

У світі найбільше золотовалютних запасів налічується в Китаї, Японії, Швейцарії, Саудівської Аравії і Росії. За даними МВФ, Україна займає 62 рядок рейтингу країн за кількістю золотовалютних резервів. Для порівняння, якщо в нашій країні на травень 2017 року було 17,2 млрд доларів запасів, то в Китаї ця цифра перевищувала 3,34 трильйона.

Варто зазначити, що майже весь наш золотовалютний резерв становить іноземна валюта - 16 млрд доларів, а ось в монетарному золоті зберігається тільки 985 млн резервів.

Чому зменшуються золотовалютні резерви
У НБУ відзначають, що скорочення резервів пов'язане з виплатами по державному боргу, які відбуваються в іноземній валюті. Так, тільки в липні на обслуговування кредитів було направлено 321,5 млн, що є більшою сумою для нашої економікі.Помімо цього, НБУ почав активно продавати валюту, щоб згладити коливання обмінного курсу.

"Як і в червні, враховуючи переважання попиту на валюту над її пропозицією, в липні Національний банк продовжив продаж іноземної валюти на міжбанківському ринку для згладжування надмірних коливань обмінного курсу. За минулий місяць чистий продаж валюти Національним банком становило 64,4 млн доларів", - відзначили в Нацбанку.

Якщо в першій половині липня Нацбанк купив 99 млн доларів, то вже в другій половині місяця продали валюти на 163,3 млн, отримавши таким чином прибуток. Незважаючи на це, основним джерелом поповнення резервів в липні залишилися надходження від розміщення ОВДП (облігацій внутрішньої державної позики) - 130,9 млн доларів і 60,5 млн євро.

Такий стан речей підтверджує і економічний експерт Борис Кушнірук, який говорить, що ситуація зі скороченням золотовалютних резервів не стала сюрпризом.

"Це цілком очікувана ситуація. В липні почалася скупка іноземної валюти. А чому? Тому що в Нацбанку підняли облікову ставку в січні, коли вони направили сюди прихід спекулятивної валюти для коротких ОВДП, які повинні були виходити саме в липні-червні, на період, поки в Україні не починається дестабілізація курсу, яка у нас завжди починається в серпні. Вони заводили ці гроші, а тепер ці гроші просто були виведені. Вони зайшли в лютому-березні, і, починаючи з травня, їх виводили, і майже всі вивели " , - говорить Кушнірук.

Експерт також додає, що зараз почалася класична "гра", коли експортери знають, що гривня знецінюється, і не продають валюту. Вони затримують виручку з продажу, і таким чином виникає наступна ситуація - додатковий попит при обмеженій пропозиції доларів.

"Банк буде стикатися з проблемою, що попит буде переважати над пропозицією валюти. Також, погані передчуття щодо того, чи буде продовжено співпрацю з МВФ. Ці кошти не стільки потрібні самі по собі, вони йдуть в золотовалютні резерви, але відсутність співпраці з МВФ призводить до того, що інші партнери України - Світовий банк, ЄС, США, до певної міри не видають фінансування, яке могло б піти на покриття дефіциту бюджету. на мій погляд, поки ситуація контрольована, але сукупність помилок правітельс ва і Нацбанку спровокували додаткові проблеми ", - зазначає Кушнірук.

Глава комітету економістів України Андрій Новак також додає, що одними з причин скорочення золотовалютних резервів стали обслуговування зовнішнього боргу і торгівля валютою.

"Скорочення золотовалютних резервів пояснюється двома причинами. Перше - це обслуговування зовнішнього боргу, і друге - це те, що Нацбанк вийшов з інтервенціями на валютний ринок для того, щоб стримати девальвацію гривні, яка відновилася в останні місяці. Тому золотовалютні резерви знижуються, ресурсів для поповнення немає, поки не надійде черговий транш МВФ.

Читайте також: українські фінансові регулятори планують визнати криптовалюту

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

0 комментариев

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.