У селі Крупнодерінци Оржицького району Полтавської області в ніч на 11 листопада невідомі повалили пам'ятник Леніну, який місцеві жителі відмовлялися демонтувати добровільно. Про це повідомляє інтернет-видання СобКор.нет
Відзначається, що бюст повалили разом з постаментом, але не розбили, "можливо, тому, що він виявився занадто міцним". Хто це зробив, поки не відомо.
"Ще у вересні Оржицька районна державна адміністрація повідомила, що питання демонтажу пам'ятника за законом в декомунізації виносився на сесію сільської ради Круподеринців, але не знайшов підтримки в місцевого населення і депутатів", - йдеться в повідомленні.
Роз'яснювальна робота, яка проводилася з жителями і головою сільської ради, результатів не дала.
"Оржицький відділ поліції в свою чергу, що бюст Леніна в Круподеринцях не перебуває на балансі сільради і є безхазяйним. Тому в діях посадових осіб Круподеринська сільської ради немає кримінального правопорушення за ст. 436-1 Кримінального кодексу (хоча є ознаки дисциплінарного проступку за невиконання розпорядження голови Полтавської ОДА) ", - пише видання.
Нагадаємо, в лютому директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович заявив, що декомунізація в Україні фактично завершена. В країні перейменували близько тисячі населених пунктів і демонтували майже всі пам'ятники Леніну.
Як відомо, 15 травня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закони про декомунізацію - "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки"; "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років"; "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років" та "Про правовий статус і пам'яті борців за незалежність України в ХХ столітті".
Читайте також: Смертоносний вірус тепер загрожує всій Європі
Документами забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб і визнаються борцями за незалежність України УПА та інші організації. Закони були прийняті народними депутатами на засіданні Верховної Ради більшістю голосів.