Недосипання спричиняє певні наслідки для здоров'я, і деякі з них зовсім не дріб'язкові, а небезпечні.
Про те, які проблеми із самопочуттям можуть серйозно зашкодити організму через нестачу сну, розповів лікар Олексій Бєлов, пише видання СобКор.нет
Гіпертонія. За словами фахівця, в зв'язку дефіцитом сну можуть мати місце не тільки підвищення артеріального тиску, а й запаморочення, тремтіння в тілі, пітливість, задишка, пульсуючий головний біль. Якщо вони з'являються, це віщує погіршення серцево-судинної системи.
Погіршення зору. Недосипання сприяє набряку зорового нерва, збільшення внутрішньочерепного тиску, в результаті чого якість зору значно погіршується.
Ожиріння. Якщо людина спить вночі тільки 5:00, ризик набрати зайві кілограми виростає на 50%. Ще більше недосип підвищує ризик ожиріння вже на 74%.
Втома. Синдром хронічної втоми небезпечний тим, що людина може «загубитися» - дезорієнтувати у часі і просторі через специфічні порушень мозкової активності. Серед інших симптомів синдрому - постійне відчуття слабкості і дискомфорту, озноб, біль у м'язах.
Гормональні порушення. Гормон сну мелатонін активно виробляється о другій годині ночі. Якщо людина регулярно спить в такий час, може виникнути дефіцит мелатоніну, який небезпечний тим, що прискорює процеси старіння організму.
Погіршення зовнішності. При нестачі сну людина виглядає старшою за свої роки. В таких обставинах порушується синтез білків колагену і еластину, від яких залежить каркас шкіри, її пружність і несхильність зморшок.
Читайте також:
Імпотенція. Лікар застеріг про те, що недолік сну веде до зменшення вироблення головного для чоловіків гормону тестостерону.