Про це пише СобКор.
Якщо не лікувати хворобу, можна втратити зір. Щоб уникнути серйозних наслідків, людина повинна регулярно відвідувати офтальмолога для ранньої діагностики та лікування.
Амбліопія характеризується стрімким зниженням зору. Це відбувається на основі порушення функцій зорового аналізатора. Органи зору сприймають одне і те ж зображення, малюнок, графіку по-різному, головний мозок не може поєднати їх в одну цільну картинку.
При односторонній стадії розвитку хвороби уражається лише одне око, а якщо хвороба діагностована на обох органах зору, мова йде про двосторонню форму. Щоб уникнути двоїння мозку доводиться ігнорувати картинку, яка надходить з ураженого ока. З часом це призводить до припинення передачі імпульсів від сітківки хворого органу до зорової кори.
Читайте також: Медики розповіли про хвороби слухняних дівчаток
Амбліопія обох очей в основному буває вродженою - вона зустрічається як у маленьких пацієнтів, так і у дорослих. Центральний зір залежить від того, наскільки адекватно функціонує макула. Її розвиток починається після народження, коли перші промені світла потрапляють на сітківку.
У дитячому віці таке захворювання обох очей небезпечне тим, що в один момент припиняється розвиток ЦНС, а запідозрити початок виникнення недуги досить складно, оскільки вона протікає практично безсимптомно та важко діагностується. Тому дуже важливо регулярно проходити дитячий офтальмологічний огляд, щоб можна було вчасно виявити зміни зорової гостроти та почати лікування.