Український флот може поповнитись чотирма підводними човнами.
Про це повідомляє СобКор.нет з посиланням на офіційну сторінку ВМС України в Facebook.
«На кінець 2017 року потенціал спроможності оборони із узбережжя перевищує відповідний потенціал, який був в 2013 році. Створення національних корветів передбачається робити паралельно із відродженням кораблебудування в Україні», – йдеться у повідомленні.
Командування ВМСУ також нагадало про те, що зазвичай створення такого типу кораблів займає від 3 до 5 років залежно від потенціалу військово-промислового комплексу.
На сьогодні ВМС ЗСУ реалізує другий етап власного відродження – нарощення спроможностей діяти в ближній морській зоні, щоб не віддавати ініціативу РФ. Для цього в Україні ведеться робота над протикорабельною ракетою «Нептун», якою будуть озброюватися берегові ракетні комплекси і ракетні кораблі «Лань». Також Україна шукає можливості закупівлі протикорабельних ракет за кордоном. Проте для вирішення завдань в дальній морській зоні, якою для України є вся акваторія Чорного моря, ВМСУ будуть створювати власні корвети.
Як зазначили у ВМСУ, саме корвети компенсують слабку морехідність ракетних катерів, а також забезпечуватимуть командування всіма силами, розвідку, а також протиповітряну оборону. Створення національних корветів і формування збалансованого флоту стане третім і останнім етапом в відродженні національних військово-морських сил.
Окрім того, ВМС ЗСУ реально почали думати над можливістю створення 3-4 малих підводних човнів. Дані типи суден не лише дозволять відволікати значні сили РФ, але і мінувати виходи із російських баз та висаджувати десант сил спеціальних операцій для диверсій. Тим самим Військово-морський флот України зможе ефективно протидіяти силам РФ в Чорному і Азовському морях, при цьому не ставлячи за мету досягнути паритету із росіянами.
Реалізувати ці всі цілі передбачається до 2035 року.
Читайте також: Витік азоту на Дніпропетровщині: чи є небезпека людям. Фото. Відео