DataLife Engine > Здоровье > Названі продукти, користь яких можна поставити під сумнів

Названі продукти, користь яких можна поставити під сумнів

10 «здорових» продуктів, які насправді не так корисні

Любов до правильного харчування сильна як ніколи: ми стали частіше замислюватися про своє здоров'я і щоденному раціоні, пише СобКор.нет

Але як сильна віра в користь овочів і фруктів, так само сильні і стереотипи, що стосуються тих чи інших продуктів. Багато сміливо відносять до розряду "корисних продуктів" мюслі і фруктові соки, салати, сухофрукти і протеїнові батончики. Але так чи вони нешкідливі насправді? Давайте розбиратися.

Експерти склали для вас список з 10 відомих продуктів і страв, які відмінно маскуються під "здорову" їжу, хоча насправді приносять не так багато користі.

Сухофрукти

Фрукти корисні, це відомо кожному. А ось сушені фрукти, всупереч очікуванням, часом не тільки не корисні, але і можуть навіть зашкодити здоров'ю. Чому? Щоб сушені фрукти краще виглядали і довше зберігалися, виробники додають хімікати і цукор. Порівняйте: одна чашка свіжої журавлини містить 4 грами цукру, а одна чашка сушеної журавлини містить 70 грамів цукру! Те ж стосується і родзинок: ¼ чашки родзинок може містити в 4 рази більше калорій, ніж ¼ чашки свіжого винограду.

Крім того, на масовому виробництві сухофруктів виробники іноді додають діоксид сірки і акриламід, які, як показали дослідження, можуть викликати болі в шлунку і напади астми.

Альтернатива: свіжі фрукти і ягоди або засушені самостійно.

Запечені мюслі

Виробники виконали фантастичну роботу, запевняючи нас, що мюслі - це здорова їжа. Однак миска запечених мюслі, яку ми із задоволенням з'їдаємо на сніданок, насправді містить більше цукру, ніж великий шматок пирога. Так, часто такі мюслі містять поживні елементи - клітковину, цинк, залізо, вітамін В. Однак ця користь тьмяніє на тлі величезної кількості цукру, який в них міститься. Уявіть - одна чашка запечених мюслі містить приблизно 25 грамів цукру!

Якщо дуже хочеться побалувати себе на сніданок пластівцями з молоком, краще замінити натуральними вівсяними пластівцями, в які можна додати фрукти або трохи меду.

Пакетовані соки

Зображення на коробках з соками соковитих фруктів зовсім не означає, що ці соки корисні. Вони не приносять організмові ніякої користі і не вгамовують спраги. При тому, що цукру містять недозволено багато.

Альтернатива - покупка соковижималки і самостійне приготування фруктових соків. А ще краще з'їдати фрукти в свіжому вигляді.

Курча-гриль

Так, куряча грудка - цілком собі дієтичний продукт. Але не курча-гриль з його жирною шкіркою. Тим більше що часто перед тим, як відправити курку на рожен, її вимочують в розсолі з добавками (наприклад, натрієм) і приправляють цукром.

Альтернатива: готуйте курку самостійно, а перед приготуванням видаляйте шкірку. Маринад також краще зробити самим, додавши в нього улюблені спеції і трави.

Протеїнові батончики

Протеїнові батончики рекламують як смачний, зручний і здоровий перекус, однак не варто вірити всьому беззастережно. Перекус - так, зручний - так. Але здоровий чи? Іноді за кількістю калорій один такий батончик порівняємо з повноцінним комплексним обідом.

Виникають питання і до складу. Найчастіше більша половина - це штучні інгредієнти і консерванти. А це навряд чи корисна їжа.

Альтернатива: батончики, приготовані самостійно з вівсяних пластівців з горішками і сухофруктами.

Смузі

Так, і всіма улюблені смузі під опалою. Багато магазинів і кафе перетворюють те, що повинно стати живильним перекусом, в даремний продукт з надлишком цукру і порожніх калорій. Уявіть самі - банан, чашка ягід, склянка молока, чашка підсолодженого замороженого йогурту і дві столові ложки арахісового масла. Забагато, чи не так? Більшість смузі, які подають в кафе і ресторанах, містять від 300 до 500 калорій і від 18 до 50 грамів цукру!

Альтернатива? Напевно, пропозиція вже не стане несподіванкою. Пропонуємо приготувати смузі самостійно. Як зробити його більш корисним? Взяти 1-2 фрукта, молоко замінити водою, солодкий йогурт - грецьким. І ніякого цукру. Якщо напій здається недостатньо солодким, можна додати трохи меду або кленового сиропу.

Салат

Салати - відмінна пастка для людей, які думають, що вибирають в кафе або ресторані здорову їжу. Так, в числі інгредієнтів можуть бути овочі і листові салати, але інші інгредієнти - сир, бекон, грінки, горіхи, м'ясо - "навантажують" його калоріями. І це ми ще не говоримо про заправку!

Альтернатива: власноруч приготований салат або ретельний контроль за інгредієнтами в складі страв, які вони замовляють в кафе і ресторанах.

Суп

Знову ж мова про пропозиції ресторанів і кафе. Дуже часто в супи там додають кукурудзяний крохмаль, щоб зробити їх густіше і більш насиченим, і приправи типу глутамату натрію, щоб зробити перші страви смачніше.

Альтернатива - домашні супи. Причому доктора настійно рекомендують готувати перші страви на другому бульйоні: тобто перший бульйон, в якому вариться м'ясо або птах, після закипання потрібно зливати.

Суші та ролли

Більшість суші-ресторанів додають цукор до рису, щоб він став липким і роли не розвалювалися. Додайте сюди інші інгредієнти, характерні для цих страв, - вершковий сир, майонез і хрустку панірування, і ви без зусиль зможете набрати близько 500 калорій всього за пару укусів.

Альтернатива: в суші-барах і ресторанах вибирайте сашимі або ролли з мінімальною кількістю інгредієнтів, до того ж таких, які вам знайомі. І обов'язково стежите за розмірами порції. Рис досить ситний, не переїдайте.

Вегетаріанський сендвіч

Салат-латук, помідор, цибуля, авокадо, сир і хліб ... Звучить здорово, чи не так? А якщо придивитися краще? Часто хліб в вегетаріанських сендвічах підсмажують на маслі, та до того ж використовують жирні соуси. І це при тому, що, наприклад, авокадо і так вже зробив сендвіч досить важким для перетравлення. Навряд чи це корисний перекус.

Альтернатива: цільнозерновий хліб, а не звичайний. І, звичайно, не обсмажений на маслі. Як намазки можна використовувати Пюріровать авокадо, змішаний з нежирним грецьким йогуртом. Але в цьому випадку слід відмовитися від сиру, щоб не обтяжувати закуску. Якщо відмовитися від сиру складно, скоротіть кількість шматочків. Порахуйте самі: в 50 грамах сиру 200 калорій. Якщо взяти не два шматочки по 25 грамів, а всього один, можна скоротити калорії в два рази.

Читайте також: Знайдено рослинний препарат, який може замінити Віагру



Вернуться назад