DataLife Engine > Здоровье > Супрун розповіла, як потрібно вживати канабіс

Супрун розповіла, як потрібно вживати канабіс

Супрун розповіла, як потрібно вживати канабіс
В.о. міністра охорони здоров’я України, в зв’язку з реєстрацією у Раді законопроекту про легалізацію канабісу написала у Facebook важливу інформацію.

Про це пише СобКор.

Супрун зазначила, що канабіс в медицині — це ліки. Вони мають стати доступними усім пацієнтам, що їх потребують. Таких пацієнтів в Україні близько двох мільйонів.

Це понад 20 тисяч дітей із фармрезистентними формами епілепсії (що не піддається лікуванню існуєчими препаратами), сотні тисяч онкохворих, більше як 100 тисяч паліативних пацієнтів та десятки тисяч ветеранів війни із посттравматичним стресовим розладом.

Використовувати канабіс в медичних цілях — нормальна світова практика. На сьогодні лікувальні властивості канабісу визнані. Ліки на його основі дозволені в 44 країнах, зокрема в ЄС, як-от у Польщі, Чехії, Хорватії, Бельгії, Німеччині, Австрії, а також у Канаді та США. В Ізраїлі, Румунії, Македонії та Пуерто Ріко канабіс заборонений, проте дозволений у випадках невиліковних хвороб.

Не треба уявляти важкохворих людей, особливо дітей з «косяком». Є різні способи споживання канабіноїдів: масла, таблетки, мазі, куріння та вапоризація. Дітям в разі епілепсії прописують пероральний прийом канабіноїдів.

Наразі чинне законодавство не дозволяє досліджувати канабіс та його похідні і використовувати для лікування. Ці речовини входять до списків наркотичних та психотропних речовин, обіг яких в Україні заборонений.

Вирощування, дослідження та подальше використання для виготовлення препаратів вважається незаконним — за це передбачено кримінальну відповідальність. Для надання пацієнтам доступу до ліків, правовий статус канабісу та його похідних, а також правове регулювання його обігу — потребує змін.



В Україні дозволеним є обіг лише технічної коноплі, де вміст одного зі складників канабісу — тетрагідроканабінолу (ТГК) є до 0,08%. Водночас в одному з останніх документів ВООЗ наголошує, що канабіс з вмістом ТГК до 0,2% взагалі не є наркотичною речовиною та повинен бути виключений з регулювання міжнародних конвенцій про наркотичні речовини.

В січні цього року пацієнтські організації України розпочали кампанію #зупинитибіль. Було зареєстровано петицію з вимогою внести зміни до законодавства, щоб канабіс можна було використовувати у медичних та наукових цілях. Необхідна кількість голосів була зібрана за 41 день.

Комітет парламенту з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин ухвалив рішення зареєструвати законопроект. Це зробили 20 травня у Верховній Раді.

Сьогодні, саме зараз проходить вже друга Міжнародна медична канабіс конференція (IMCC) за участі міжнародних експертів та спікерів. І це ще один крок до того, щоб більше людей дізнавалися про лікувальні властивості канабісу. Практичне значення події зокрема і в тому, щоб підготувати лікарів до призначення ліків хворим.



Вернуться назад