DataLife Engine > Здоровье > Хронічна втома: медики розповіли про її причини

Хронічна втома: медики розповіли про її причини

Вчені з Університету Гронінгена в Нідерландах з’ясували, що до виникнення синдрому хронічної втоми призводять дефіцит йоду і порушення в роботі щитовидної залози.

Про це пише СобКор.

У журналі Frontiers in Endocrinology МедикФорум йдеться про цікаве наукове розслідування. У 100 осіб, що страждали від клінічних форм синдрому хронічної втоми, були взяті зразки крові, які порівняли з біоматеріалами здорових добровольців.

Виявилося, що в групі з синдромом багато пацієнтів відрізнялися зниженим виробленням двох головних гормонів щитовидної залози, Т3 (трийодтиронін) та Т4 (тироксин). Одночасно з цим у них спостерігалися високі частки іншого гормону, тиротропіну.



Т3 і Т4 забезпечують енергетичний баланс в організмі, синтез білка і вітаміну А, а також регулюють моторну функцію кишечника і менструальний цикл, відповідають за роботу центральної нервової системи. Нормальне вироблення тиротропіну при цьому важливе, так як цей гормон регулює активність двох попередніх.

Вчені вважають, що неузгодженість у виробництві цих гормонів може бути пов’язана з нестачею йоду або відхиленнями у функції щитовидної залози.

«Коли тіло не виробляє достатньої кількості гормонів, це спонукає мозок виробляти надмірно багато тиротропіну. В кінцевому підсумку це призводить до виснаження і розвитку багатьох порушень в роботі тіла, в тому числі і втоми», – поділилися думкою автори роботи.




Вернуться назад