DataLife Engine > Здоровье > Лікарі пояснили, чому неможна годувати малих дітей "під мультики"

Лікарі пояснили, чому неможна годувати малих дітей "під мультики"

Дитина ніколи не повинен бути голодним.

Необхідно зробити все можливе і неможливе, щоб нагодувати "нехочулю" нелюбимими їм, але дуже "корисними" кашею або супом. Деякі використовують в якості "приманки" для дитини - телевізор. Наприклад, під час перегляду мультфільмів дитина широко відкриває рот і з'їдає все до останньої ложки. Але чи корисний такий спосіб годування дитини і чи можна його використовувати, розповість відомий в Україні педіатр Євген Комаровський, передає СобКор.нет

По-перше, маленькі дітки не усвідомлюють нічого, що відбувається на "блакитних" екранах, воно є всього лише світловим і звуковим подразником. Саме тому малюк «неадекватно», з точки зору близьких, реагує на транслюється: де плачуть - сміється і навпаки. Хоча, практично всім малюкам подобається реклама.

По-друге, перегляд телевізора негативно позначається на зорі, а саме: знижується його гострота, рух очних яблук, змінюється величина зіниць і кольоровідчуття.

По-третє, доведено шкідливий вплив телевізора на дитячий мозок. Так, деякі дослідження показали, що мерехтливе зображення навіть здатне спровокувати у дитини судомну активність. Тривалий перегляд телевізора = сидячий спосіб життя, що для дітей неприпустимо. В період розвитку кісткової системи у дитини повинна бути висока рухова активність: рекомендується більше бігати і стрибати. Малюк, «люблячий» мультфільми, обмежений в русі, а значить - гірше розвинений фізично.

З педагогічної точки зору залежність від телевізора аналогічна наркотичної, нікотинової та алкогольної залежностей і називається телеманії. Відповідно, з часом, значимість сім'ї для дитини знижується, телевізор стає не тільки джерелом інформації, засобом розвитку світогляду, а замінює друзів і батьків.

Відповідь доктора простий: «Телевізор і їжа, не корисні - ніколи. Там, де сім'я трапезує, телевізора не повинно бути зовсім. Прийом їжі повинен приносити задоволення, а не бути повинністю ». Перше, на чому акцентує увагу доктор: у дитини не дивиться на їжу, відсутній апетит, він поглинає їжу механічно. При цьому не виробляється шлунковий сік, а також кишковий та жовчний, що сприяють перетравленню їжі.

Друге, Издревне сім'я збиралася за столом, щоб за трапезою поспілкуватися: поділитися планами за сніданком або розповісти, як пройшов день. Дитина, зайнятий переглядом мультфільмів під час їжі, не цікавиться навколишнім світом, що призводить до відсутності людського спілкування і теплих почуттів до близьких.

Чи потрібні дитині мультфільми? А які? Як довго їх можна дивитися? Такі питання харківському педіатра задають досить часто. Все залежить від віку, впевнений Комаровський. До року нерідко молоді матусі розповідають про те, що встигають переробити всі домашні справи, поки малюк спокійно лежить в дитячій гойдалці або сидить в стільчику і дивиться телевізор. А нагодувати малюка, який звик спостерігати за екраном, простіше простого. Подібний дозвілля немовляти - неприпустимий.

Педіатр взагалі вважає, що телевізор для дитини першого року життя - зло, яке провокує погіршення здоров'я.

Від року до двох років дитині, яка не перешагнувшему дворічний рубіж, перегляд мультфільмів також заборонений.

Після двох років дивитися телевізор можна не довше 15 хвилин в день. У цьому віці малюк все, що відбувається на екрані сприймає «за чисту монету», що негативно відображається на психіці допитливого малюка.

3 роки - 90 хвилин в день - максимально дозволений час перегляду телевізора трьохлітки. Найкраще дивитися мультфільми по 20 хвилин за раз при цьому мамі треба пояснювати дитині, що відбувається на екрані. Виручають - спеціальні розвиваючі мультфільми.



4 роки і старше дитина від чотирьох років може дивитися телевізор від півтора до двох годин на день.



Вернуться назад