DataLife Engine > Здоровье > Медики розказали, як «народжується» печія

Медики розказали, як «народжується» печія

Медики розказали, як «народжується» печія
Печію мають до двадцяти відсотків населення Землі.

Про це пише СобКор.

Неприємні відчуття над грудиною і у верхніх відділах живота мали всі. Після того, як добре поїли на святковому заході, або скуштували в гостях чи в ресторані страву, яку раніше вживали дуже рідко.

Велике щастя, якщо печія трапляється зрідка і ми маємо можливість зрозуміти, чим вона спровокована, відтак раз і назавжди зробити висновок, до чого з їжі чи пиття – зась. Тоді й до лікаря з отаким дискомфортом звертатися не потрібно.

Якщо ж у шлунку «шкварить» регулярно, бодай раз на тиждень, і без видимих на то причин, то до фахівця доведеться-таки йти. Бо печія – це симптом, за яким може приховуватися низка небезпечних захворювань. Для прикладу – гастрит, виразкова хвороба шлунка і навіть онкологія.
Але не переймайтеся отак, відразу, бо, кажуть лікарі, все ж найчастіше причиною печії є гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

Виникнення печії пов’язане із закиданням кислого вмісту шлунка у стравохід або підвищеною чутливістю його слизової оболонки до соляної кислоти.



Крім того, посиленню печії сприяють не лише внутрішні, а й зовнішні чинники. І це можуть бути куріння, зловживання алкоголем, переїдання, споживання газованих напоїв, кави, гострих соусів, солінь, свіжого хліба, смаженої та жирної їжі, прийом деяких ліків.

Маючи приступи печії, варто відмовитися від гострої, кислої, смаженої та соленої їжі.

Важливо дотримуватися принципів раціонального харчування: розподіл раціону щонайменше на чотири, а правильніше – на п’ять невеликих порцій.

Також не забувайте ретельно і довго пережовувати їжу (якими б голодними не були, не ковтайте величезними шматками, бо ж не перетравлюватиметься як слід).

Після трапези варто рухатися певний час.



Вернуться назад