DataLife Engine > Здоровье > Медики розкрили секрет ідеального сніданку

Медики розкрили секрет ідеального сніданку

Молоко на сніданок знижує рівень глюкози і підвищує ситість.

Канадські вчені встановили, що споживання молочних продуктів (жирністю близько 9,3%) на сніданок знижує рівень глюкози в крові і підвищує ситість навіть під час обіду.

Про це повідомляє СобКор.нет

Дослідники провели експеримент. Вони нагодували добровольців пластівцями з молоком з різною концентрацією білків і ставленням сироваткового білка до казеїну. Після цього у випробовуваних виміряли гликемию і насичення, вимірювання повторили також після обіду.

З'ясувалося, що високоуглеводний сніданок з високобілковою їжею захищає від ризику розвитку цукрового діабету.

Різні види молока мають різну концентрацію казеїну і сироваткового білка. Так, в коров'ячому молоці це відношення зазвичай одно 80:20, в той час як в людському молоці (і близьким до нього за складом дитячим формулами) - близько 40:60.

Вчені відзначають, що пластівці з молоком або тост з сиром на сніданок істотно знижує рівень глюкози в крові після прийому їжі.

У дослідженні Дугласа Гоффа з Гуелфского університету взяли участь 32 людини без метаболічних порушень. Їх розділили на п'ять груп. Кожному з них було запропоновано сніданок, що складається з тарілки пластівців і 250 мілілітрів молока. Молоко відрізнялося вмістом білка (3,1 або 9,3 відсотка) і концентрацією казеїну і сироваткового білка (80:20 або 40:60), а учасникам контрольної групи замість молока дали воду із замінником молока з низьким вмістом сироваткового білка (0,3 відсотка) і без казеїну.

До і після сніданку вчені виміряли рівень глюкози в крові учасників, а також оцінили їх ситість. Через дві години добровольцям запропонували обід - піцу (стільки, скільки вони захочуть). Потім вимірювання повторили в проміжку від 140 до 200 хвилин, знову вимірявши рівень ситості і глюкози учасників.

Вчені з'ясували, що, в порівнянні з контрольним умовою, сніданок з усіма видами молока істотно (p = 0,001) знизив рівень глюкози в крові учасників після його прийому, при цьому ефект високобілкового молока (9,3 відсотка) був сильніший. Ефект різної концентрації сироваткового білка і казеїну виявився невеликим.

Читайте також: Як допомогти дитині адаптуватися після розлучення батьків



Вернуться назад