DataLife Engine > Политика > Комітет Сенату США схвалив важливе рішення по Україні

Комітет Сенату США схвалив важливе рішення по Україні

Комітет Сенату США схвалив важливе рішення по Україні
Документ про визнання голодомору в Україні геноцидом повинен схвалити Сенат.

Українці продовжують захищати свою незалежність від російської агресії, зазначив сенатор Роб Портман, повідомляє СобКор.нет

Комітет з міжнародних відносин Сенату США схвалив проект резолюції, приуроченій до 85-річної річниці голодомору в Україні. Про це повідомив сенатор від штату Огайо, співголова «українського кокуса» (профільної групи Сенату) Роб Портман на своєму сайті в середу, 26 вересня. Голодомор був «навмисним знищенням великої частини українського суспільства в 1932-1933 роках, досконалим Сталіним», зазначив Портман. Він нагадав, що в 2015 році у Вашингтоні був відкритий Меморіал жертвам Голодомору.

«Ми ніколи не повинні забувати звірячі злочини, вчинені Радянським Союзом щодо українського народу під час голодомору», - заявив сенатор. Україна зараз «продовжує боротьбу, прагнучи захистити свої незалежність і суверенітет від російської агресії», підкреслив Портман.

Документ, в якому голодомор на Україні позначається як геноцид, віддає данину пам'яті «мільйонам українцям, загиблим за волю тоталітарного уряду Сталіна в колишньому СРСР, яке вчинило навмисний голод взимку 1932-1933 років, щоб зломити опір комуністичної окупації». Автори засуджують «систематичні порушення прав людини», яких припустилися радянською владою щодо українського народу, і закликають поширювати інформацію про український голодомор в світі.



Проект резолюції, який підтримують представники і Демократичної, і Республіканської партій, був представлений в Сенаті в середині березня Портманом та іншим співголовою «українського кокуса» Дикому Дарбіна. Після схвалення комітетом з міжнародних відносин документ буде винесений на голосування в Сенаті. Раніше посольство України в США назвало проект резолюції »важливим кроком» в процесі визнання голодомору актом геноциду проти українського народу і закріплення цього рішення в міжнародному законодавстві.



Вернуться назад