DataLife Engine > Главная / Общество > Лікар-інфекціоніст попередила про підступність штаму коронавірусу "Дельта"

Лікар-інфекціоніст попередила про підступність штаму коронавірусу "Дельта"

Вакцинація захищає від важкого перебігу хвороби.

Штам коронавірусу "Дельта" активно мутує. Дві з п'ятнадцяти його мутацій вміють уникати антитіла. Причому, мова йде як про природні так і про надбані після вакцинації антитіла. Мутація P681R викликає "прилипання" вірусу до людських клітин та сприяє утворенню синцитію, який можна назвати "фабрикою з виробництва клітин", повідомляє СобКор.

Про це заявила інфекціоніст Ольга Голубовська.

Вона попереджає, що створювані варіантом синцитії дуже обширніші. Через них вірусне навантаження та контагіозність (заразність) збудника зростають.

Штам "Дельта" наче вислизає від антитіл. Цей ефект особливо характерний для людей літнього віку.

Британські спеціалісти відзначають, що єдиний спосіб захисту від тяжкого перебігу хвороби – вакцинація. Причому, необхідно ввести дві дози. Перша доза щеплення має ефективність близько 30% для запобігання хворобі та 75% для запобігання госпіталізації. Друге щеплення захищає від хвороби на 80% та на 94% - від тяжкої форми коронавірусу. Гуморальний імунітет після хвороби триває мінімум 11 місяців.

Читайте також: Білодід виборола першу медаль для української збірної на Олімпіаді-2020

Варто враховувати і те, що штам коронавірусу "Дельта" завдає більшої шкоди тканинам і органам, особливо легенів. Навіть після вакцинації варто продовжувати носити маску у людних місцях. Особливо впродовж першого тижня після вакцинації.



Вернуться назад