DataLife Engine > Главная / Мир > Конференція Байдена і Путіна після саміту: головні тези

Конференція Байдена і Путіна після саміту: головні тези

Про що говорили президенти США та РФ протягом майже чотирьох годин.

Джо Байден та Володимир Путін 16 червня провели зустріч на віллі La Grange. Переговори тривали майже чотири години, після чого президенти США і РФ дали окремі пресконференції, повідомляє СобКор.

Пресконференція Путіна


Спершу виступав Путін. Він назвав Байдена конструктивним та досвідченим та заявив, що на переговорах не було "ніякої ворожості".

Вкотре Путін пройшовся по Україні, назвавши Революцію Гідності "державним переворотом". Щодо вступу України в НАТО, Путін заявив, що тут нема що обговорювати. Він також вкотре заявив, що ситуацію на Донбасі мають врегульовувати за дотриманням мінських угод.

"У Росії тільки одне зобов'язання щодо України – реалізація мінських угод, якщо Київ готовий", - сказав він.

Путін звинуватив США у тому, що вони стягують свою техніку до "кордону Росії", в той час, як РФ проводить навчання "на своїй території".

Серед інших тем – кібератаки. Від них Кремль відхрещується. Втім, країни розпочнуть консультації з питань кібербезпеки. На слова Байдена про "Путіна-вбивцю" очільник Кремля заявив, що у США щодня вбивають. Спростовує він і мілітаризацію Арктики.

На питання про демократичні вибори у Росії та ув'язнення своїх конкурентів, Путін пригадав заворушення у Вашингтоні 6 січня 2021 року та не дав прямої відповіді. Також він сказав, що не допустить в Росії руху на подобі Black Live Matters.

Питали у Путіна і про Навального. Він заявив, що опозиціонер проігнорував вимоги закону, виклав свої відеосюжети в інтернеті і свідомо їхав на затримання.

Читайте також: Байден і Путін сьогодні зустрінуться у Женеві: що відомо

Пресконференція Байдена


Джо Байден заявив, що втручання у вибори та порушення прав громадян на волевиявлення є неприпустимим (щодо виборів у 2020 році). Він пригадав кібератаки на нафтопровід Colonial Pipeline та заявив про причетність до них Росії. Путіну він передав список з 16 таких атак за останній час. Він хоче, щоб хакерів покарали та наполягає на домовленостях у галузі безпеки.

Щодо України, Байден вкотре заявив, що підтримує територіальну цілісність України. Він підкреслив, що має різні погляди із Путіним на мінські домовленості.

Байден попередив Путіна про "спустошливі й руйнівні наслідки для Росії" у разі смерті Навального.

Путін та Байден ухвалили спільну заяву щодо ядерної зброї. В ній йдеться про те, що у ядерній війні немає переможців і її не потрібно зав'язувати



Вернуться назад