DataLife Engine > Главная / Общество > Коронавірус в Україні: в МОЗ назвали чотири сценарії

Коронавірус в Україні: в МОЗ назвали чотири сценарії

Україна знаходиться на першому рівні.

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов у стінах Верховної Ради розповів про нагальну ситуацію з коронавірусом та оприлюднив нову класифікацію, згідно з якою будуть приймати рішення стосовно посилення чи ослаблення карантинних обмежень, повідомляє СобКор.

Так, в МОЗ розробили план реагування на чотири рівні небезпеки через пандемію.

Наразі українці знаходяться лише на першому рівні небезпеки з 5-7 тисячами нових випадків коронавірусу на день. Наразі медична система може упоратися з таким навантаженням.

На другий рівень небезпеки Україна перейде, якщо ліжка в лікарнях для хворих коронавірусом будуть заповнені на 70% по країні, а щоденно хворітимуть 8-10 тисяч осіб. Попередньо така ситуація може скластися вже в найближчі тижні.

Третій рівень передбачає 11-15 тисяч нових випадків щоденно, або 85% заповнених місць у лікарнях. Степанов попередив що на цьому рівні буде запроваджено тотальний карантин з повним переліком обмежень «червоних зон»,

Настання четвертого рівня небезпеки означатиме колапс медичної системи, коли захворюваність складатиме 20 тисяч осію на добу.

Читайте також: У МОЗ спрогнозували пік вірусних захворювань в Україні

"Тут ми будемо змушені запроваджувати активацію протоколу медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги", - заявив Максим Степанов.Вернуться назад