DataLife Engine > Экономика > Кабмін пояснив, чому зросла ціна на газ

Кабмін пояснив, чому зросла ціна на газ

З 1 листопада ціна на газ зросте на 23,5%.

Збільшення ціни на газ - це вимушений крок, щоб Україна могла далі розвиватися, повідомив департамент інформації і комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України.

В уряді зазначили, що Україні доводиться виходити на зовнішні ринки, перезаімствовать гроші, щоб обслуговувати борги, передає інтернет-видання СобКор.нет

"Для цього країні необхідна співпраця з Міжнародним валютним фондом. Без кредиту МВФ країна опинилася б на межі банкрутства. У країні почався б доларовий хаос і стрімке зростання на товари і послуги. Держава змушена була б скоротити соціальні програми і" заморозити "заробітні плати і пенсії . Загроза повернутися в 90-ті була б реальною ", - підкреслили в повідомленні.

Там також відзначили, що переговори з МВФ були складними: кредитори висували вимога прирівняти ціни на газ для населення до рівня промисловості. "При таких умовах платіжка рядового Українські за опалення має зрости на 60%. Уряд на це не погоджувався, призводить основний аргумент: доходи українців поки не дозволяють платити ринкову ціну на газ", - пояснили в Кабміні.

Результатом річних переговорів став компроміс: замість 60% ціна на газ з 1 листопада 2018 го виросте на 23,5%.

"Це вимушений крок, щоб країна могла далі розвиватися. Але держава захистить тих, хто потребує її допомоги - малозабезпечені громадяни отримають субсидію на оплату житлово-комунальних послуг. А вже з січня 2019 року в Україні запрацює монетизація субсидій", - додали в Кабміні .

Нагадаємо, що в минулу п'ятницю Кабмін прийняв рішення про підвищення цін на газ для населення на 23,5% з 1 листопада 2018 року.



До цього часу ціна газу для поставок населенню і ТКЕ залишиться на колишньому рівні - 4 942 грн за 1 тис. Куб. м, а для кінцевого споживача з урахуванням ПДВ та інших зборів - 6 958 грн за 1 тис. куб. м. З 1 листопада кінцева ціна для населення складе 8 593 грн за 1 тис. куб. м газу.



Вернуться назад