DataLife Engine > Экономика > Названа реальна вартість газу для українців

Названа реальна вартість газу для українців

Названа реальна вартість газу для українців
Незважаючи на те, що ціна вже завищена, її все ще будуть підвищувати.

Реальна вартість газу, яка повинна була б бути в Україні, це 3,5 тисячі гривень за 1 тисячу метрів кубічних замість існуючих 7 тисяч гривень.

Про це повідомив член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук. Про це пише СобКор.нет

«До 18 жовтня ми чекаємо підтвердження - буде підвищення чи ні. Наскільки я знаю, то нічого не змінювалося на даний момент. Ціна буде десь в коридорі 8,5 - 9 тисяч гривень за 1 тисячу метрів кубічних. Це перший етап - жовтень-листопад місяць і на квітень-травень це буде десь 14,5 тисячі гривень попередньо. Вони закріплюють такі параметри. Звичайно, давайте не будемо відкидати якесь політичне вольове рішення уряду, Гройсмана, Порошенко, ще когось, які скажуть, що нам не треба підвищувати вартість газу і відповідно переговори з МВФ не отримають логічного завершення і тому відповідно ми не отримаємо транш. Питання весь в транш впирається, тобто гроші потрібні », - заявив експерт.

За словами Ю. Корольчука, швидше за все, будуть підвищувати вартість газу, але знову-таки - важливий момент: необхідно розуміти, що ціна в 7 тисяч гривень на даний момент є вже завищеною.



«Реальна ціна, яка повинна була б бути, це 3,5 тисячі гривень. Більш того, навіть якщо відштовхуватися від того, що зараз ціна 7 тисяч гривень, в меморандумі з МВФ записано, що ринкова ціна за правилами ринкового паритету повинна діяти тоді, коли ми імпортуємо газ для споживачів. Ми ж сьогодні НЕ імпортуємо для всіх споживачів газ. Скільки ми видобуваємо газу, стільки ми і поставляємо. Тому я в принципі не бачу будь-яких протиріч, щоб МВФ например не відклав або не переглянули це питання. Але ми бачимо іншу ситуацію, що, швидше за все, буде підвищення », - зазначив він.

Нагадаємо, Кабінет міністрів продовжив спеціальні зобов'язання для "Нафтогазу України" до 18 жовтня 2018 року. Термін дії постанови закінчувався 1 жовтня. Таким чином, уряд знову відтермінував підвищення тарифів на газ. У попередній раз термін був перенесений з 1 вересня на початок жовтня.

Зараз Україна продовжує переговори з Міжнародним валютним фондом (МВФ) про підвищення цін на газ. Переговорний процес триває з липня 2017 року. Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення, яке, за різними оцінками, може скласти від 30 до 60% у зв'язку зі зростанням цін на міжнародних ринках, тоді як Кабмін вважає таке різке підвищення невиправданим. В ході візиту місії МВФ до Києва у вересні було досягнуто принципової домовленості про поступове зростання цін на газ, але самі тарифи ще не оголошені.



Вернуться назад